Oświadczenia WEI i Kolibra ws. proponowanych zmian w sądownictwie

Warsaw Enterprise Institute oraz Stowarzyszenie Koliber wydały oświadczenia w sprawie proponowanych zmian w sądownictwie. Powyższe organizacje, które wielokrotnie negatywnie oceniały funkcjonowanie polskiego systemu sprawiedliwości, uznały, że proponowane zmiany nadają zbyt duże uprawnienia ministrowi sprawiedliwości.

Czeskie MSW proponuje poprawkę do Konstytucji umożliwiającą nabywanie, posiadanie i noszenie broni palnej przez obywateli

Planowane zmiany w prawie mają na celu nie tylko umożliwienie większej ochrony osobistej i własności, ale także wymiar bezpieczeństwa ogólnego np. w przypadkach ataków terrorystycznych lub napaści osób niezrównoważonych. Planowana poprawka do konstytucji jest uzasadniania niemożliwością zapewnienia bezpieczeństwa przez służby państwowe w każdym miejscu i czasie.

IPN: W materiałach Kiszczaka znajduje się odręcznie napisane zobowiązanie do współpracy z SB podpisane: Lech Wałęsa „Bolek”

Instytut Pamięci Narodowej wydał komunikat w sprawie oględzin pierwszej partii materiałów, zabezpieczonych przez prokuratora IPN w dniu 16 lutego 2016 w domu Czesława Kiszczaka. Znaleziono „akta dokumentujące współpracę Lecha Wałęsy ze Służbą Bezpieczeństwa” m.in.: doniesienia i pokwitowania odbioru pieniędzy podpisane pseudonimem „Bolek”.

Strony