Jerzy Wasiukiewicz, rysownik satyryczny, prezes stowarzyszenia Ruch Wolności i członek Rady Decyzyjnej Ruchu Narodowego

Jerzy Wasiukiewicz, rysownik satyryczny, prezes stowarzyszenia Ruch Wolności i członek Rady Decyzyjnej Ruchu Narodowego napisał na portalu wPolityce.pl: - To wzruszające, że niewolnicy z Polski wspierają walkę o wolność na Ukrainie.

Pan Wasiukiewicz uważa, że model wolności, jaki wprowadzono w Polsce, w praktyce jest niezbyt wolnościowy. Skutkiem tego jest ogólna słaba kondycja polskich finansów objawiająca się na przykład w takich dziedzinach, jak służba zdrowia. Służba ta, choć lekarzy mamy dobrych, jest niewydolna i nieefektywna a przez to zadłużona ponad wszelką miarę.

Politycy sprawujący władzę po przemianach ustrojowych mieli zapewnić system przyjazny ludziom. Niestety, tak jak za jawnej komuny, bardzo dużo aktywnych osób ucieka z Polski za granicę w celu poszukiwania lepszego życia.

Według prezesa Ruchu Wolności jedną z przyczyn i jednocześnie oznak słabości naszego systemu jest zadłużanie państwa przez władzę w imieniu obywateli - 35 tys. długu na każdego obywatela, według niego jest nie do zaakceptowania.

Polecamy cały wpis Jerzego Wasiukiewicza na portalu wpolityce.pl - także o tym, jak polskie elity chcą zbawiać Ukrainę i resztę świata, choć nie potrafią zapewnić normalnych warunków do życia u nas w Polsce.