Tecza na placu Zbawiciela w Warszawie

Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Warszawskiego zorganizowało debatę pod tytułem: "Tęczo wróć?". W debacie wzięli udział: Krzysztof Bosak z Ruchu Narodowego oraz Krystian Legierski - działacz LGBT.

Debata dotyczyła instalacji artystycznej ustawionej na placu Zbawiciela w Warszawie w pierwszej połowie 2012 roku na okres 3 miesięcy - jednak stoi tam do dziś.

Szczególnie ciekawym akcentem była wypowiedź mężczyzny z publiczności w końcowej fazie spotkania (czas: 1:06:20). Stwierdził on, że w Anglii obecnie tego typu debata w ogóle nie jest już możliwa. Według niego, po zalegalizowaniu związków homoseksualnych bardzo szybko sytuacja potoczyła się w kierunku "homodyktatury".

Jestem anglikiem i widziałem jak to wyglądało w Anglii w praktyce a nie tylko teoretycznie. My Anglicy byliśmy otwarci i pozwoliliśmy na gejowskie śluby. Co się stało później? Bardzo szybko przekształciło się to w homodyktaturę. W Anglii nie jest możliwa taka debata jak tutaj. Nie jest możliwa jakakolwiek krytyka ruchu LGBT, bo od razu jest to uznawane za mowę nienawiści i ląduje się w sądzie. Holandia poszła jeszcze dalej. Tam nie ma już homodyktatury - tam jest homoterror. Jeśli krytykujesz tam środowiska gejowskie sąd może cię skazać na przymusowe leczenie psychiatryczne. (...)

Powyższy zapis nie jest dokładnym cytatem z powodu tego, że wypowiadający się posługiwał się łamaną polszczyzną.

Polecamy całe nagranie, jako że była to jedna z najbardziej rzeczowych, merytorycznych debat na temat kontrowersyjnej, warszawskiej tęczy.

foto: commons.wikimedia.com

reklama