Przeglądarka Tor Browser 4.0 jest oparta na otwartym kodzie przeglądarki Firefox. Nie wymaga instalacji w systemie operacyjnym i może być uruchamiana z dowolnego miejsca na dysku komputera lub np. z przenośnej pamięci USB. Wprowadzone modyfikacje umożliwiają automatyczne korzystanie z sieci Tor ukrywającej tożsamość użytkownika w internecie poprzez system serwerów pośredniczących (proxy). Oznacza to, że użytkownik przeglądarki znacznie skuteczniej chroni swoją prywatność przed wścibskimi osobami, systemami profilowania użytkowników (np. w celach marketingowych) czy coraz częściej masowo inwigilującymi obywateli służbami różnych państw.

Najnowsza wersja przeglądarki Tor Browser oznaczona numerem 4.0 oparta została o wersję przeglądarki Firefox 31-ESR – czyli wersji o przedłużonym wsparciu technicznym zapewnionym przez zespół Mozilli. Wprowadzono też wiele poprawek bezpieczeństwa, między innymi porzucono obsługę protokołu szyfrującego SSLv3 uznanego ostatnio za złamany i z powodów konstrukcyjnych nienadający się do załatania.

Przeglądarkę Tor Browser 4.0 w języku polskim można pobrać ze strony projektu Tor.

reklama

Dodaj komentarz

Zasady komentarzy: Wyłączną odpowiedzialność za treść danego komentarza ponosi jego autor. Treść nie może naruszać obowiązującego prawa, regulaminu serwisu oraz netykiety. Naruszenie można zgłosić za pomocą linku "zgłoś".
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.