Rosyjski rząd znowelizował prawo posiadania broni palnej przez obywateli Rosji. Rosjanie będą mogli posiadać i nosić broń w celu samoobrony. Dotychczas było to zakazane – broń palną można było posiadać tylko w celach sportowych i myśliwskich.

Do celów samoobrony zostały zaakceptowane takie rodzaje broni jak strzelby gładkolufowe, pistolety, rewolwery, paralizatory, broń z gazem łzawiącym i inne.

Aby w Rosji posiadać broń wymagane jest pozwolenie wydawane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Pozwolenie jest wydawane na okres 5 lat, po upływie których należy je odnowić. Osoby występujące o licencję przechodzą proces weryfikacji i muszą przejść specjalne kursy bezpiecznego posługiwania się bronią.

Nielegalne będzie posiadanie przy sobie broni w trakcie masowych zbiorowisk ludzi takich jak np. demonstracje i protesty uliczne. Nie będzie można także nosić broni na terenie szkół i innych podmiotów edukacyjnych i na terenie wszelkich lokali czynnych w godzinach nocnych i serwujących alkohol.

źródło: RT
reklama

Komentarze

W Polsce również każdy może posiadać broń do samoobrony. Wystarczy uzyskać pozwolenie. Inna sprawa, że Policja niechętnie akurat ten typ pozwolenia wydaje. Ale już pozwolenia na broń do celów sportowych, łowieckich czy kolekcjonerskich można uzyskać bez większych problemów. W 2010 roku znowelizowano naszą ustawę o broni i amunicji, tak, że we wszystkich kategoriach, poza bronią do ochrony osobistej zniesiono uznaniowość. Jeżeli ktoś spełnia kryteria ustawowe, to Policja musi wydać pozwolenie.

Natomiast w Rosji dotąd nie było w ogóle kategorii broni do ochrony osobistej dla obywateli. Zmiana polega na tym, że teraz Rosjanie mogą się ubiegać o takie pozwolenia (jak Polacy), ale czy dostaną....?
Dodatkowo Rosjanie dotąd broni posiadanej w celach sportowych czy łowieckich nie mogli trzymać w domu (Polacy mogą) ani nosić w stanie gotowym do użycia (Polacy mogą), a teraz już mają ją mieć przynajmniej w domu. Dla nich to jest rewolucja, ale Ameryki z nich nie czyni (zresztą w Ameryce nie jest z posiadaniem broni tak różowo, jak się nam wmawia - słynne strzelaniny odbywają się w miejscach, gdzie praworządnym obywatelom broni posiadać nie wolno).

#1 Ostatnio policja opracowała nowy projekt ustawy, kótry ma jej przywrócić uznaniowość przyznawania pozwolenia na broń. Jeśli ustawa przejdize to policja ponownie będzie mogła przyznawać zezwolenia obywatelom według włąsnego widzimisię.

#1 wPolsce musisz wykazać, że zachodzi stałe zagrożenie życia, zdrowia lub mienia.

#3 Czy działalność samego państwa można podciągnąć pod ten paragraf?

#1 No i kolega Andrzej plecie bzdury. Pozwolenie na kolekcjonerskie posiadanie broni jest bardzo trudno uzyskać, nie mówiąc już o opłatach jakie trzeba ponieść. A co mówić o pozwoleniu posiadaniu broni do samoobrony, sprawa dla przeciętnego śmiertelnika nieosiągalna. Tu pokutuje nadal zasada uznaniowości, żeby nie powiedzieć znajomości. Prędzej pozwolenie dostanie gangster, niż praworządny obywatel, co w mediach było nagłaśniane.

Moi rodowi przodkowie mieli obowiązek posiadania broni a ponadto wyposażenia w broń i wyszkolenia w jej użyciu sporego oddziału, aby na rozkaż króla stawić się z nim i walczyć.
Znajduję jeszcze jakiś resztki tej świetności, gdy sprzątam obejście.

Najpierw należy pozbyć się z kraju wszystkich komunistycznych żydowskich funkcjonariuszy.Polaków rozbroiła UBecja po wojnie ze względów politycznych i trwa to do dziś.Robienie z Polaków wariatów...to jak widać działa

Dodaj komentarz

Zasady komentarzy: Wyłączną odpowiedzialność za treść danego komentarza ponosi jego autor. Treść nie może naruszać obowiązującego prawa, regulaminu serwisu oraz netykiety. Naruszenie można zgłosić za pomocą linku "zgłoś".
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.