Najnowsze uaktualnienie popularnej aplikacji do przesyłania wiadomości pomiędzy użytkownikami smartfonów wprowadza pełne szyfrowanie treści.

WhatsApp zaimplementowało szyfrowanie treści oparte o otwartoźródłowe oprogramowanie Textsecure. Zastosowana technologia ma na celu zapewnienie prywatności w takim stopniu, że nawet twórcy aplikacji nie będą mieli możliwości odczytania przesyłanych wiadomości. Szyfrowanie odbywa się bezpośrednio na urządzeniach użytkowników z pominięciem serwerów aplikacji.

Wkrótce ma być dodana opcja wzajemnej weryfikacji użytkowników WhatsApp na podstawie kluczy kryptograficznych. Ma to na celu uniemożliwić podszywanie się pod innych użytkowników i ataki przechwytujące treści przesyłane pomiędzy użytkownikami (atak man-in-the-middle).

Komunikator WhatsApp jest używany przez setki milionów ludzi na świecie (ponad 500 mln. instalacji dla samego systemu Android), którzy przesyłają miliardy wiadomości dziennie. Wdrożenie szyfrowania przez WhatsApp jest najprawdopodobniej największą do tej pory tego typu akcją w celu poprawy ochrony prywatności użytkowników.

źródło: Wired
reklama

Dodaj komentarz

Zasady komentarzy: Wyłączną odpowiedzialność za treść danego komentarza ponosi jego autor. Treść nie może naruszać obowiązującego prawa, regulaminu serwisu oraz netykiety. Naruszenie można zgłosić za pomocą linku "zgłoś".
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.