Tomasz Kraśko w imieniu TVP przeprosił dziś w głównym wydaniu „Wiadomości” za atak Tomasza Lisa i jego gościa Tomasza Karolaka na Kingę Dudę – córkę kandydata na urząd prezydenta Polski: Andrzeja Dudy. W autorskim programie Lisa wyemitowanym w poniedziałek w TVP panowie powołując się na rzekomy wpis Kingi Dudy w jednym z serwisów społecznościowych krytykowali Andrzeja Dudę za chęć ingerowania w polską kinematografię, gdy zostanie prezydentem. Okazało się, że wpis, na który się powoływali, był autorstwa osoby podszywającej się pod Kingę Dudę.

Wątek Kingi Dudy zainicjował Tomasz Karolak – aktor, członek honorowego komitetu poparcia Bronisława Komorowskiego. Niesamowitym zbiegiem okoliczności okazało się, że prowadzący Tomasz Lis ma przy sobie wydrukowany na kartce dokładnie ten wpis umieszczony w sieci pod koniec lutego (dotyczy filmu „Ida”):

Tata mówi, że jak zostanie prezydentem, to odda oskara Amerykanom. Prawda jest ważniejsza niż jakaś tam nagroda z żółtej blachy.

– Kandydat Duda będzie teraz decydował o polskiej kinematografii. To jest zatrważająca buta – stwierdził Tomasz Karolak.

Dziś w głównym wydaniu wiadomości Piotr Kraśko przeprosił w imieniu TVP Kingę Dudę za fałszywe przypisanie jej słów w programie wyemitowanym na antenie TVP.

– …Ale to nie koniec – dodał Kraśko. Czyżby TVP uznała za konieczne umniejszenie przeprosin córki Andrzeja Dudy i znalazła pretekst do przeproszenia Bronisława Komorowskiego?

TVP za pośrednictwem Piotra Kraśki przeprosiła następnie za „atak na prezydenta Bronisława Komorowskiego w programie Jana Pospieszalskiego”. W odcinku wyemitowanym w zeszłym tygodniu widzowie mogli wziąć udział w sondzie odpowiadając na pytanie: Czy będziesz popierał kandydata popieranego przez WSI? TVP uznała za zasadne przeprosić za tak postawione w programie pytanie jako za atak na konkretnego kandydata: Bronisława Komorowskiego.

Program Jana Pospieszalskiego, w którym w tym tygodniu miał gościć Paweł Kukiz został zawieszony. Producent programu „Jan Pospieszalski: Bliżej”: Paweł Nowacki oraz prowadzący program: Jan Pospieszalski wystosowali oświadczenie:

Od dwóch dni usiłujemy bezskutecznie skontaktować się z dyrekcją TVP INFO, (osobiście, telefonicznie, mailowo). Przed 2 godzinami otrzymaliśmy lakoniczną informację od dyrekcji, że program jest w tym tygodniu zawieszony. Nie podano żadnego uzasadnienia. W programie zgodnie z zeszłotygodniowymi uzgodnieniami miał gościć m.in. Paweł Kukiz. Wyrażamy zaniepokojenie taką formą współpracy z naszą redakcją.

Nie jest tajemnicą, że o wyniku drugiej tury wyborów mogą zadecydować wyborcy Pawła Kukiza, Czy TVP chroni jednego z kandydatów przed nokautującym ciosem w ostatnich dniach przed ostatecznym rozstrzygnięciem wyborów prezydenckich?

Tomasz Lis i Tomasz Karolak atakują Kingę Dudę – córkę kandydata na prezydenta Andrzeja Dudy

Piotr Kraśko przeprasza w imieniu TVP Kingę Dudę oraz dla równowagi za „atak na prezydenta Komorowskiego”

reklama

Dodaj komentarz

Zasady komentarzy: Wyłączną odpowiedzialność za treść danego komentarza ponosi jego autor. Treść nie może naruszać obowiązującego prawa, regulaminu serwisu oraz netykiety. Naruszenie można zgłosić za pomocą linku "zgłoś".
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.