Parlament Europejski nie licząc się z demokratyczną opinią obywateli państw podległych Unii Europejskiej podjął decyzję o wymuszeniu przyjęcia określonych ilości imigrantów przez poszczególne kraje.

W ubiegłym tygodniu Komisja Europejska (odpowiednik rady ministrów [rządu] w Polsce) zaproponowała przyjęcie w ramach UE dodatkowych 120 tysięcy imigrantów z krajów północnej Afryki i Bliskiego Wschodu, m.in. Libii i Syrii. Łącznie z zadeklarowanymi wcześniej 40 tysiącami – UE zobowiązuje się przyjąć 160 tysięcy imigrantów w ciągu 2 lat. W propozycji UE zawarty jest algorytm rozdziału imigrantów do poszczególnych państw, w którym mają być brane pod uwagę takie czynniki jak: wielkość populacji, PKB, średnia liczba wniosków o azyl w przeszłości oraz stopa bezrobocia. W razie uzasadnionego – o tym będą decydować podmioty UE – braku możliwości przyjęcia przydzielonej kwoty imigrantów dany kraj będzie musiał płacić karę w wysokości 0,002% PKB.

W głosowaniu za było 370 europarlamentarzystów (głównie lewica), 130 było przeciw (głównie prawica), a 52 wstrzymało się od głosu.

Jak głosowali polscy europarlamentarzyści

Demokracja demokracją, ale jak widać nie tylko w polskim parlamencie, ale również europarlamencie teoretyczni reprezentanci narodu nie za bardzo reprezentują wolę obywateli Polski, którzy powszechnie protestują przeciw polityce imigracyjnej UE.

Europosłowie Platformy Obywatelskiej w większości uznali, że nie warto w tak ważnej sprawie wyrazić swojego zdania i wstrzymali się od głosu! Tylko Jarosław Wałęsa i Marek Plura zagłosowali przeciw, natomiast za zagłosowało skrajne lewe skrzydło PO: Michał Boni, Danuta Hübner i Róża Gräfin von Thun und Hohenstein.

Wszyscy europosłowie z Prawa i Sprawiedliwości zagłosowali przeciw narzucaniu państwom członkowskim kwot imigrantów.

Europosłowie wywodzący się z SLD wstrzymali się od głosu. Lidia Geringer de Oedenberg, która wystąpiła z SLD, zagłosowała za.

Europosłowie Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego: Robert Iwaszkiewicz i Michał Marusik zagłosowali przeciw.

Europosłowie PSL wstrzymali się od głosu.

reklama

Dodaj komentarz

Zasady komentarzy: Wyłączną odpowiedzialność za treść danego komentarza ponosi jego autor. Treść nie może naruszać obowiązującego prawa, regulaminu serwisu oraz netykiety. Naruszenie można zgłosić za pomocą linku "zgłoś".
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.