Prezydent Francji przyrównał koncepcję państw narodowych do ekstremizmu i populizmu.

François Hollande w swoim wystąpieniu w parlamencie europejskim 9. października mówiąc o Unii Europejskiej i narzucaniu przez Brukselę polityki państwom narodowym oświadczył:

Europejska suwerenność oznacza możliwość decydowania o nas samych, pozwala uniknąć powrotu do nacjonalizmu, populizmu, ekstremizmu, które próbują zmusić nas do podążania ścieżką, którą nie chcemy podążać.

Dla obywateli państw narodowych takich jak Polska oznacza to mniej więcej tyle, że w głowach oligarchii politycznej zarządzającej Unią Europejską unia ta oficjalnie nabiera przymiotów państwowych. Czymże przecież jest suwerenność w aspekcie politycznym? Suwerenność z definicji oznacza samodzielność polityczną, gospodarczą i społeczną państwa oraz niezależność od innych państw w sprawach wewnętrznych i zewnętrznych.

Ponadto – zgodnie z definicją – Polska i inne kraje europejskie nie są już suwerenne, bo chociażby muszą przyjmować narzucane z zewnątrz przez Komisję Europejską dyrektywy nakazujące zmiany w polskim systemie prawnym – bez pytania obywateli Polski, czy takie zmiany akceptują. Zresztą nawet jeśli nie akceptują i jawnie przeciw danym propozycjom protestują, to nie ma to większego znaczenia, co ostatnio objawia się narzucaniem krajom podległym UE polityki imigracyjnej. Nawiązując do słów Hollanda, oznacza to dokładnie to, że podmioty unijne „zmuszają nas do podążania ścieżką, którą nie chcemy podążać”.

Można odnieść wrażenie, że Unia Europejska jako internacjonalistyczne, centralnie planowane superpaństwo europejskie coraz bardziej przypomina kolejną inkarnację koncepcji Unii Sowieckiej. Skoro socjaldemokraci dominujący w podmiotach unijnych dążą do upaństwowienia Unii Europejskiej kosztem państw narodowych, to czy niedługo ktoś, kto publicznie choćby wspomni o teoretycznej możliwości odzyskania niepodległości i opuszczenia unii przez państwo narodowe, będzie określany mianem terrorysty-separatysty?

reklama

Dodaj komentarz

Zasady komentarzy: Wyłączną odpowiedzialność za treść danego komentarza ponosi jego autor. Treść nie może naruszać obowiązującego prawa, regulaminu serwisu oraz netykiety. Naruszenie można zgłosić za pomocą linku "zgłoś".
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.