Austriacki rząd zapowiedział budowę ogrodzenia wzdłuż granicy ze Słowenią. Wzmocniona konstrukcja ma usprawnić kontrolę granicy i ograniczyć napływ nielegalnych imigrantów. Tymczasem obywatele Austrii – głównie kobiety – masowo zaopatrują się w broń palną.

Odkąd Węgry zamknęły granicę z Chorwacją, imigranci z Afryki i Bliskiego Wschodu próbują dostać się Niemiec i Austrii właśnie przez Słowenię. Przedstawiciele Słowenii oświadczyli, że obecnie na terytorium ich kraju znajduje się około 14,5 tysiąca imigrantów deklarujących chęć dostania się do Austrii.

Minister Spraw Wewnętrznych Austrii Johanna Mikl-Leitner oświadczyła, że ogrodzenie ma służyć wyłącznie usprawnieniu kontroli granicy, a nie całkowitemu zatrzymaniu imigracji.

Obywatele kupują broń palną

W czasie gdy politycy zapowiadają wzmocnienie granicy, obywatele wykupili ze sklepów broń palną niewymagającą pozwolenia.

Właściciele austriackich sklepów z bronią twierdzą, że najlepiej sprzedają się strzelby śrutowe (popularnie zwane shotgunami) niewymagające w Austrii żadnego pozwolenia. W broń palną oraz np. gaz pieprzowy zaopatrują się głównie kobiety, coraz bardziej obawiające się o własne bezpieczeństwo z powodu zmian społecznych wywołanych falą islamskich imigrantów.

Szkolenia, które są w Austrii wymagane do otrzymania pozwolenia na posiadanie pistoletu, z powodu wzrostu zainteresowania odbywają się obecnie co tydzień, podczas gdy kiedyś odbywały się co 5 tygodni.

Według oficjalnych szacunków 8,5 miliona Austriaków posiada obecnie około 900 tys. sztuk broni palnej. Austriacka policja potwierdza, że w tym roku sprzedano ponad 70 tys. sztuk broni palnej więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku.

Dla porównania ze statystyk policji wynika, że w Polsce wydano 197595 pozwoleń na 381588 sztuk broni (stan na koniec 2014 roku). Jak szacuje Andrzej Turczyn – członek Ruchu Obywatelskiego Miłośników Broni – oznacza to, że około 100 tys. Polaków posiada w domu legalną broń, ponieważ osoby posiadające różne rodzaje pozwoleń na broń są w statystykach ujęte wielokrotnie.

Andrzej Turczyn skomentował sytuację w Austrii następująco:

Czy tego chcemy czy nie, człowiek w stanie zagrożenia będzie dążył do posiadania broni palnej, traktując ją jako środek do zapewnienia bezpieczeństwa własnego i najbliższych. Żadne zaklęcia rzeczywistości w wykonaniu ideologów w kolorze czerwieni nie pomogą; człowiek rozumny – homo sapiens – w broni widzi sposób na ochronę przed zagrożeniem.

Austria zalewana jest niespotykanymi masami zdrowych i gotowych do wszelkiego czynu „uchodźców”. Po pierwsze Austriacy dostrzegają w tym zagrożenie. Po drugie na skutek tego zagrożenia Austriacy masowo kupują broń. Austriackie kobiety rozumieją oczywistą zależność pomiędzy faktem posiadania broni palnej, a bezpieczeństwem własnym i swoich dzieci.

W Austrii – stosunkowo niewielkim kraju – w rękach cywilnych posiadaczy jest prawie 900 000 sztuk broni – to blisko dwukrotnie więcej niż w Polsce. W Austrii mieszka blisko 8,5 miliona ludzi, w Polsce ponad 38 milionów. Na strzelby śrutowe w Austrii żadne pozwolenie nie jest wymagane. Wnioski pozostawiam czytelnikom.

źr.: NBC News, Daily Mail, trybun.org.pl
reklama

Komentarze

Jaką broń polecacie w Polsce na islamskich terrorystów ?

Kanister i zapalniczke

#1 na idiotow polecalbym wiadro wody z lodem... ale to tylko moje zdanie...

#1 Po komentarzu widać, że w tym temacie jesteś na etapie gimnazjalisty.

bron na islama zamknac w klatkach i nauczyc ich dyscypliny ??????

Rozumiem,źe ty go będziesz pilnował za free.Bo nie wiesz chyba ile kosztuje utrzymanie więznia w Pl to ponad 2500 zl miesięcznie

Dodaj komentarz

Zasady komentarzy: Wyłączną odpowiedzialność za treść danego komentarza ponosi jego autor. Treść nie może naruszać obowiązującego prawa, regulaminu serwisu oraz netykiety. Naruszenie można zgłosić za pomocą linku "zgłoś".
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.