Byli wieloletni właściciele teatru Bataclan są zdruzgotani wiadomością o zamachach: „Znaliśmy wszystkich, którzy tam pracowali”.

Bracia Pascal i Joel Laloux byli od dekad współwłaścicielami teatru Bataclan w Paryżu. Pascal Laloux oświadczył, że teatr był żydowski przez 40 lat i 11 września, czyli dwa miesiące przed atakami, został sprzedany. Jego brat Joel powiedział w Programie 2 izraelskiej telewizji, że po sprzedaży teatru wyemigrował do Izraela.

Według byłych właścicieli teatr od lat był celem grup antysyjonistycznych, gdyż często odbywały się tam pro-izraelskie eventy.

Pascal Laloux stwierdził, że „po tym, co się ostatnio wydarzyło w Paryżu, jego mieszkańcy nie czują się już bezpiecznie". Dodał też, że „terroryści nie mają zasad” i w walce z terrorem „trzeba wziąć byka za rogi, czego Francja i jej parlament nigdy nie robi”.

źr.: The Times of Israel
reklama

Komentarze

A czy to prawda że to oni stoją w Polsce za tzw. chwilówkami http://zadluzenie.info.pl/index.php?post/2018/01/24/Pożyczki-tylko-przez-internet ? Formalnie właścicielami są jacyś Łotysze i inni nasi bracia słowiańscy.

Dodaj komentarz

Zasady komentarzy: Wyłączną odpowiedzialność za treść danego komentarza ponosi jego autor. Treść nie może naruszać obowiązującego prawa, regulaminu serwisu oraz netykiety. Naruszenie można zgłosić za pomocą linku "zgłoś".
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.