W sondażu dla dziennika „The Independent” większość ankietowanych opowiedziała się za wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Z comiesięcznych sondaży brytyjskiej gazety wynika długoterminowy, stały wzrost poparcia dla niepodległości Wielkiej Brytanii. Po islamistycznych atakach terrorystycznych w Paryżu, w których zostało zamordowanych 130 osób, pierwszy raz przeważyła opcja wyjścia Wielkiej Brytanii z UE.

Spośród 2000 ankietowanych 52% opowiedziało się za wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, 48% za pozostaniem krajem podległym UE.

W czerwcu i lipcu tego roku za wyjściem z Unii Europejskiej opowiadało się 45%, a za pozostaniem w strukturach unijnych 55% Brytyjczyków.

Poparcie dla wyjścia z UE rośnie wraz z wiekiem ankietowanych. Najmniej zwolenników wyjścia z UE jest wśród świeżo zindoktrynowanej przez prounijny, państwowy system edukacji młodzieży w wieku 18-24 lat. Wśród nich 31% jest za wyjściem, 69% za pozostaniem Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej.

W grupie wiekowej 65+ zwolenników wyjścia z Wielkiej Brytanii z UE jest 62%, 38% opowiada się za pozostaniem członkiem UE.

Za wyjściem z UE opowiada się większość osób, które w ostatnich wyborach głosowały na partie prawicowe np.: Partię Konserwatywną i Partię Niepodległości Zjednoczonego Królestwa. Wśród wyborców tej drugiej aż 93% opowiada się za wyjściem z UE.

Za pozostaniem członkiem Unii jest większość wyborców socjaldemokratycznych partii lewicowych m.in. Partii Pracy, Liberalnych Demokratów i Zielonych.

Referendum w sprawie członkostwa Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej ma się odbyć do końca 2017 roku.

źr.: The Independent
reklama

Dodaj komentarz

Zasady komentarzy: Wyłączną odpowiedzialność za treść danego komentarza ponosi jego autor. Treść nie może naruszać obowiązującego prawa, regulaminu serwisu oraz netykiety. Naruszenie można zgłosić za pomocą linku "zgłoś".
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.