Według Mariusza Mrozka, rzecznika prasowego Komendanta Stołecznego Policji, w niedzielnym „Marszu wolności i solidarności” wzięło udział dwa razy więcej uczestników niż w sobotnim marszu „Obywatele dla demokracji”.

Z szacunków stołecznej policji wynika, że w niedzielę 13 grudnia w marszu zorganizowanym przez Prawo i Sprawiedliwość wzięło udział ok. 40-45 tys. ludzi, natomiast w sobotę 12 grudnia w marszu zorganizowanym przez całe spektrum politycznej lewicy uczestniczyło ok. 17-20 tys. osób.

Szacunki policji różnią się od danych zaprezentowanych przez Jarosława Jóźwiaka – zastępcę Prezydenta m.st. Warszawy. Według niego w sobotnim marszu wzięło udział ok. 50 tys. ludzi, podczas gdy w niedzielnym ok. 15 tysięcy. Jóźwiak powoływał się na stołeczne Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz wiceprezydent Jarosław Jóźwiak brali udział w sobotniej, antyrządowej manifestacji.

reklama

Dodaj komentarz

Zasady komentarzy: Wyłączną odpowiedzialność za treść danego komentarza ponosi jego autor. Treść nie może naruszać obowiązującego prawa, regulaminu serwisu oraz netykiety. Naruszenie można zgłosić za pomocą linku "zgłoś".
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.