W Niemczech ponad 100 kobiet zgłosiło ataki na tle seksualnym lub rabunkowym ze strony grup „mężczyzn obcego pochodzenia” w noc sylwestrową.

W samej Kolonii około 90 kobiet zgłosiło napaść na tle seksualnym lub rabunkowym ze strony około 1000 osobowej grupy określanej poprawnie politycznie jako "południowo-afrykańska". Napaści miały miejsce w noc sylwestrową głównie w okolicy dworca kolejowego.

Podobne zdarzenia miały miejsce w Stuttgarcie i Hamburgu gdzie kobiety zgłosiły kilkanaście podobnych napaści. Wszystkie łączy profil napastników – grupy mężczyzn obcego pochodzenia atakujący kobiety.

Pomimo początkowej próby ukrycia niewygodnych politycznie ataków, skala okazała się zbyt duża do utrzymania w tajemnicy.

Tym razem sama Angela Merkel została zmuszona przez okoliczności zabrać głos w sprawie napaści. Potępiła ataki, jednak zastrzegła, że uchodźcy nie powinni być oceniani przez ich pryzmat. Jej zdaniem „łączenie grup napastników najprawdopodobniej pochodzących z północnej Afryki z uchodźcami jest niewłaściwe”.

Burmistrz Kolonii Henriette Reker zasugerowała na konferencji prasowej, że to kobiety, które są ofiarami m.in. gwałtów są winne tych napaści. Według niej kobiety powinny dostosować swoje zachowanie do rzeczywistości, w której odmienni kulturowo imigranci „mylą radosne zachowanie z dostępnością seksualną”. Zapowiedziała, że zostanie udostępniony specjalny poradnik dla kobiet. Henriette Reker pełniła wcześniej funkcję zastępcy burmistrza do spraw socjalnych, integracji i środowiska Kolonii. Jest znana z poparcia dla polityki multikulturalizmu i sprowadzania do Niemiec „uchodźców”, w związku z tym nie dziwi, że na konferencji odrzuciła wszystkie sugestie łączące przestępczość „grup północno-afrykańskich” z trwającą inwazją imigrantów.

Policja stwierdziła oficjalnie, że podejrzewa znanych policji przestępców pochodzenia afrykańskiego, jednak uchodźcy nie mieli z tymi atakami nic wspólnego. Policja do tej pory nie aresztowała nikogo w związku z sylwestrowymi atakami.

Daily Caller / kresy.pl
reklama

Dodaj komentarz

Zasady komentarzy: Wyłączną odpowiedzialność za treść danego komentarza ponosi jego autor. Treść nie może naruszać obowiązującego prawa, regulaminu serwisu oraz netykiety. Naruszenie można zgłosić za pomocą linku "zgłoś".
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.