W serwisie społecznościowym, na stronie odwołującej się do ideologii marksistowskiej partii Razem doszło do ciekawego sporu z liderem partii Nowoczesna. Ryszard Petru postraszył Razemowców sądem za ironizowanie z propagandowych grafik swojej partii – członkowie Razem wymieniali się przerobionymi, politycznymi materiałami promocyjnymi, co w internecie – szczególnie w sieciach społecznościowych – jest powszechne.

Ryszard Petru zareagował na to strasząc sądem:

– Szanowna Partio Razem. Przede wszystkim, grafiki Nowoczesnej są traktowane jako dzieło i zgodnie z prawem zakazane jest ingerowanie w ich treść. Łamiecie to prawo, co może narazić Was na sprawę sądową – napisał przewodniczący partii Nowoczesna.

Lider Razem powołał się na prawo cytatu i zaproponował zapoznanie się z definicją pastiszu:

– Szanowny Panie Pośle, zachęcam do zapoznania się z definicją pastiszu oraz prawa cytatu. Osobiście mogę pana zapewnić, że niepowtarzalnego stylu grafik .Nowoczesnej nikt z nas nie planuje powielać inaczej niż ironicznie – odpowiedział Adrian Zandberg z partii Razem.

Ryszard Petru w kolejnych komentarzach bronił swojego stanowiska w kwestii grafik, ale jednocześnie skierował do partii Razem zaproszenie do współpracy politycznej:

– Proszę o natychmiastowe usunięcie Waszego logo z charakterystycznej dla Nowoczesnej ramki. Zapraszam do bardziej konstruktywnej rozmowy i niekopiowania naszego stylu – zaapelował poseł.

– Nauczcie się czytać ze zrozumieniem ustawy zgłoszone przez Nowoczesną. Może dzięki temu do nas dołączycie i zamiast izolować się jako opozycja, zrobicie wspólnie z nami coś pożytecznego – dodał.

Zaproszenie zostało powtórzone z oficjalnego profilu partii Nowoczesna:

Zajmijcie się Państwo budową własnego elektoratu i prawdziwym zaistnieniem na scenie politycznej. Wykorzystywanie czyjegoś niepowtarzalnego stylu grafik dla kilku lajków nie przekłada się na poprawę sytuacji w Polsce. Może razem z partią Razem coś zdziałamy? Nie bądźcie Razem ale Osobno. Zapraszamy

Nowoczesna odkrywa coraz więcej lewicowych kart. Jedną z pierwszych kwestii, jaką partia postanowiła się zająć w nowym sejmie jest sprawa związków partnerskich – merytorycznie marginalna, ale wzburzająca ogromne emocje w społeczeństwie. Widocznie korzysta z usług tych samych doradców piarowych, co tonąca Platforma Obywatelska.

reklama

Komentarze

Jestem za prawicą, ale wiem, że potrzebna jest też Polsce lewica. Razem nie kłamie, że jest lewicą, nie tak jak ZLEW

Dodaj komentarz

Zasady komentarzy: Wyłączną odpowiedzialność za treść danego komentarza ponosi jego autor. Treść nie może naruszać obowiązującego prawa, regulaminu serwisu oraz netykiety. Naruszenie można zgłosić za pomocą linku "zgłoś".
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.