Ankietę przeprowadzono w zeszłym roku w podparyskich departamentach Seine-Saint-Denis i Essonne i dotyczyła m.in. bezpieczeństwa w środkach masowego transportu np. w pociągach i metrze.

Spośród 600 kobiet, które wzięły udział w ankiecie, wszystkie przynajmniej raz były ofiarą molestowania seksualnego w środkach masowego transportu, przy czym około połowa z nich jeszcze przed ukończeniem 18 roku życia.

W departamencie Seine-Saint-Denis spośród 1,5 miliona mieszkańców 600 tys. to muzułmańscy imigranci pochodzący głównie z południowej i zachodniej Afryki. Na 40 gmin departamentu Seine-Saint-Denis aż 36 znajduje się na oficjalnej liście „stref podwyższonego ryzyka” zwanych powszechnie strefami „NO-GO”. Jest to region o jednym z najwyższych wskaźników przestępczości we Francji.

/thelocal.fr, Gatestone Institute
reklama

Dodaj komentarz

Zasady komentarzy: Wyłączną odpowiedzialność za treść danego komentarza ponosi jego autor. Treść nie może naruszać obowiązującego prawa, regulaminu serwisu oraz netykiety. Naruszenie można zgłosić za pomocą linku "zgłoś".
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.