Polskie Stronnictwo Ludowe uznało, że Paweł Kukiz naruszył dobra osobiste partii nazywając ją „zorganizowaną grupą przestępczą”. Ludowcy domagają się przeprosin w mediach oraz wpłaty 20 tys. złotych na rzecz fundacji „Mimo Wszystko”.

PSL nie spodobały się słowa Pawła Kukiza wypowiedziane w jednej ze stacji telewizyjnych:

Mieszkam w małej miejscowości na Opolszczyźnie. Widziałem zachowania PSL - nie powiem tego publicznie, nie będę zgłaszał tych spraw do prokuratury, ale byłem świadkiem sytuacji takich, gdzie ewidentnie można powiedzieć, że to jest zorganizowana grupa przestępcza

Biuro prasowe partii potwierdziło, że 12 stycznia Polskie Stronnictwo Ludowe złożyło pozew przeciw Pawłowi Kukizowi o ochronę dóbr osobistych.

Paweł Kukiz zaapelował o przesyłanie mu informacji o „nepotyzmie, kumoterstwie i podobnych działaniach PSL”.

Nareszcie się zdecydowali!
Wszystkich, którzy posiadają informacje o nepotyzmie, kumoterstwie i podobnych działaniach PSL proszę o informacje na kukizkontakt@gmail.com
Na początku sprawy ujawnię posiadane przeze mnie informacje, więc jakiegoś strasznego pośpiechu nie ma. Ale z przyjemnością będę dostarczał Sądowi kolejne informacje o sposobie funkcjonowania PSL w kraju.

– napisał Paweł Kukiz w serwisie społecznościowym.

/Telewizja Republika, facebook
reklama

Dodaj komentarz

Zasady komentarzy: Wyłączną odpowiedzialność za treść danego komentarza ponosi jego autor. Treść nie może naruszać obowiązującego prawa, regulaminu serwisu oraz netykiety. Naruszenie można zgłosić za pomocą linku "zgłoś".
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.